Relacja ze spotkania blogerek w Warszawie

Ach, co to był za dzień! Spotkanie Mam blogerek w stolicy oraz Gdańsku i Poznaniu za mną. Na długo zapamiętam tę datę 13 września. Wydarzenie było przede wszystkim pretekstem do odpoczynku relaksu dla blogujących mam. Wszystkie miały spędzić dzień w miłym towarzystwie, nie myśląc o codziennych troskach i obowiązkach.

Udało nam się spotkać w Gdańsku, Warszawie i Poznaniu!

Organizacja spotkania była nie lada wyzwaniem, a dla niektórych nawet przedsięwzięciem dość szalonym, ale przy udziale i zaangażowaniu pięciu wyjątkowych kobiet wszystko udało się na sto procent. W Gdańsku pieczę nad wydarzeniem trzymała Ania, w Warszawie natomiast za organizację odpowiedzialna była Magda i Ela, w Poznaniu zaś na wysokości zadania stanęły Lena oraz Marta. Przygotowania do tego niezwykłego dnia trwały aż cztery miesiące, ale to co miałyśmy okazję przeżyć było warte wszystkich przygotowań. Było naprawdę świetnie! Miałam naprawdę dużo szczęścia, bo mój udział w wydarzeniu nie był pewny – byłam na liście rezerwowej. Na szczęście miałam tym razem farta i udało się!

Było super

Spotkanie było naprawdę rewelacyjne. Czas spędzony bez dzieci z innymi fascynującymi kobietami zapamiętam na długo. Każda matka powinna mieć odrobinę czasu tylko dla siebie. Nie oznacza to, że jest złą matką lub nie troszczy się o swoje dziecko. Po prostu – czasem trzeba naładować akumulatory z dala od obowiązków i ciągłego “mamo”.

Niespodziewane niespodzianki też się pojawiły, ale wyszło…

Jednak chciałam opowiedzieć o najbardziej zaskakującym elemencie spotkania. Czytając plan całego eventu, nie zauważyłam, że przewidziano naukę pole dance, czyli…tańca na rurze. Serio, idąc do Hotelu Królewskiego nie spodziewałam się, że wszystkie będziemy tańczyć na rurze. Nerwów było co nie miara, zwłaszcza, że razem z Kasią oraz Anią byłyśmy spóźnione. Można powiedzieć, że miałyśmy “mocne wejście”. Co do samych zajęć – byłam naprawdę zaskoczona, jakie figury można wykonać z wykorzystaniem rury. Jednak po prezentacji wyczynów instruktorki przyszła kolej na nas – muszę powiedzieć, że coś nam wyszło. Dlatego też potem z Kasią i Anią wzięłyśmy udział w dniach otwartych Studia Elite Pole Dance Studio. Jesteśmy już po pierwszej lekcji i na pewno będziemy ćwiczyć dalej. Spotkanie było naprawdę udane i cieszę się, że jako blogująca mama mogę brać udział w tego rodzaju spotkaniach.

Kim w ogóle jest blogerka?

Warto podkreślić także, że blogerka to obecnie nie tylko pasja, ale i sposób na karierę zawodową i zarabianie realnych pieniędzy. Blogerka zazwyczaj (jak sama nazwa wskazuje) prowadzi bloga, czyli stronę na wybrany przez siebie temat. Niekiedy tematyka jest ściśle określona (blog parentingowy, o zdrowym żywieniu etc.), ale obecnie największą ilość blogów stanowią te o tematyce lifestyle’u, czyli mówiąc inaczej – poruszające wszystkie dziedziny życia (żywienie, wychowanie dzieci, modę, urodę, dekorowanie domu etc.). Blogerki obecnie prowadzą również swoje profile na Instagramie, Facebooku, a nawet kanały na Youtubie.

Bloginie, łączmy się!

Ich głównym zadaniem jest przedstawianie ciekawych produktów, rozwiązań – jednym słowem dzielenie się swoimi sposobami na życie. Opisując dokładnie daną tematykę, dodają własnoręcznie wykonane zdjęcia oraz inne elementy, które mają zachęcić odwiedzających do pozostania na blogu i jego ponownych odwiedzin. Jak już wspomniałam, blogerki mogą również na tym zarabiać. W jaki sposób? Istnieje ich co najmniej kilka. Mogą nawiązywać płatne współprace z producentami określonych artykułów i przedstawiać je na swoim blogu. Mogą pisać również artykuły sponsorowane i recenzje produktów otrzymanych od firm. Najbardziej znane blogerki prócz produktów otrzymują również wynagrodzenie finansowe.