Tarot- czy warto korzystać z tego typu wróżb?

Jeśli chcesz uzyskać odpowiedzi na dręczące Cię pytania, to tarot może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Jednak czym właściwie jest tarot? Czy warto stawiać tarota?

Tarot- tajemnicza talia kart

Tarot niezwykle tajemnicza talia kart, która odkrywa przed człowiekiem tajemnice Jego własnej duszy. Wiele osób dzięki tarotowi poznało odpowiedzi na dręczące pytania. Karty tarota pomagają także interpretować świat nie tylko ten zewnętrzny, lecz również ten wewnętrzny.
Poprawne odczytywanie tarota jest jedną z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej dokładnych form przewidywania przyszłości. Istnieje bardzo dużo różnych tali tarota- do wróżenia nie ma znaczenia jaka talia zostanie użyta.

Krótka historia tarota

Najstarsze karty tarota pochodzą z 1430- 1450 z północnych Włoch, służyły wtedy do gry zwanej trionfi. Najstarsze zachowane karty z różnych tali tarota pochodzą z XV w. i zostały namalowane dla rodziny Visconti- Sforza. Jednak dopiero w XVII w. została ustalona ostateczna liczba kart w tarocie. Współczesny tarot wzorowany jest na tarcie marsylskim, który powstał w XVII w.

Tarot- niezwykłych kart

Ludzie od wieków mają możliwość odkrywania tego co jest ukryte czyli przyszłość, a to wszystko dzięki pięknej i symbolicznie ilustrowanej tali kart. Osoby, które korzystają z wróżb tarota żyją w pełniejszy i bardziej świadomy sposób.
Tarot to talia kart, która nie tylko służy do wróżb, ale także do medytacji. Współcześnie talię kart tarota tworzy 78 kart, które są podzielone na dwie grupy: Wielkie Arkana (22 karty) i Małe Arkana (56 kart).

Popularne rozkłady oraz czytanie kart

Aby prawidłowo odczytać przesłanie kart tarota należy odpowiednio je rozłożyć oraz dokonać interpretacji tego układu. Wszystkie karty tali muszą być ułożone w określony sposób. Istnieje bardzo dużo różnych rozkładów tarota, wybór układu należy do tarocisty.

Do najbardziej popularnych rozkładów należą:

 • losowanie pojedynczych kart
 • losowanie trzech kart
 • podkowa
 • krzyż celtycki
 • róża wiatrów
 • zegar
 • labirynt

Naturalnie nie da się stwierdzić, który układ kart jest najlepszy. Wybór układu kart zależy tylko i wyłącznie od osoby, która stawia tarota.

Karty tarota należy stawić wg ściśle określonych zasad czyli:

 1. Należy wybrać taki rozkład, który najbardziej “przemawia”- czyli należy czuć dany układ własną podświadomością.
 2. Jeśli wybierzesz układ to nie możesz go już zmienić.
 3. Używać należy całej tali kart, dzięki temu można otrzymać pełniejszy obraz wróżby.
 4. Starannie tasuj talie jeśli wróżysz dla siebie; natomiast jeśli wróżysz dla kogoś poproś o przełożenie tali;
 5. Karty tak jak ludzie mają wiele warstw;
 6. Zanim zaczniesz wróżyć dowiedz się jak najwięcej o tarocie- wtedy wróżba będzie pełniejsza;
 7. Jedyną zasadą tarota to brak jakichkolwiek zasad.

Wróżba z tarota u profesjonalisty

Można skorzystać z usług profesjonalnego tarocisty, który posiada doświadczenie w stawianiu oraz interpretacji kart tarota. Niestety usługi bardzo doświadczonych tarocistów kosztują sporo. Jednak warto jest zapłacić spore pieniądze za dobrą wróżbę. Oczywiście można trafić na wróżbitów- oszustów, którzy mogą wmówić klientowi wiele głupot. Dlatego z usług wróżki należy korzystać bardzo ostrożnie- najlepiej jest wybierać wróżkę z polecenia.
Naturalnie można również samemu nauczyć się rozkładać karty, choć wymaga to na pewno czasu i nie jest to łatwe. Jednak stawiając samodzielnie tarota, można uzyskać nie tylko dużo bardziej wiarygodniejsze odpowiedzi,lecz także wpływ na swój rozwój duchowy. Samodzielne stawianie kart tarota jest świetną okazją do pracy nad sobą.

Trudno jest powiedzieć o 100% sprawdzalności tarota. Zawsze należy pamiętać, iż wróżba z tarota to tylko wskazówka, a nie coś co na pewno się wydarzy.